Nasze projekty
czyli co zrobiliśmy, co robimy jak działamy

 

 

”Niezmotoryzowani w zmotoryzowanym świecie” to pomysł dla wszystkich tych, których łączy wspólna pasja uprawiania aktywnych sportów i troska o bezpieczeństwo najmłodszych. Projekt zakłada współpracę pomiędzy wolontariuszami – studentami lubelskich uczelni i uczniami szkoły podstawowej.

Wspólnie z dziećmi będziemy, poprzez zabawę i praktykę, odkrywać nowe fakty dotyczące bezpieczeństwa osób poruszających się po drogach. Celem naszych działań będzie u dzieci wzrost wiedzy z zakresu
zachowania się na drodze, zapobiegania sytuacjom niebezpiecznym oraz szeroko rozumianym
przygotowaniu ich do uczestnictwa w ruchu drogowym. Zamierzamy promować bezpieczną i
świadomą aktywność sportową, a także wzmocnić u dzieci i młodzieży poczucie odpowiedzialności
za własne czyny oraz zdrowie. Projekt ma także promować wśród studentów, ideę wolontariatu dając Wam       możliwość przeżycia niezapomnianej przygody, zdobycia nowego doświadczenia i poznania ciekawych ludzi i miejsc. 

 

                                                       
„Power in Nature”  czyli „Moc w naturze” jest to polsko-słowacka wymiana młodzieży, realizowana przez naszą fundację jak i organizację TriK ze Słowacji. W projekcie uczestniczyć będzie 18 uczestników , dziewięcioro z polski i dziewięcioro ze Słowacji, są to osoby  w wieku 18-25lat. Główną tematyką wymiany jest ekologia oraz edukacja poprzez sport i zajęcia na powietrzu. Głównym celem jest wzrost wiedzy uczestników z zakresu najważniejszych wyzwań ekologicznych współczesnego świata oraz zachowań i umiejętności proekologicznych. Pragniemy także poprzez projekt promować aktywny i zdrowy styl życia w zgodzie z naturą oraz ukazać powiązania między wyzwaniami ekologicznymi a zdrowym i aktywnym stylem życia. Wspólne działania pozwolą nam rozwijać nić wzajemnego zrozumienia pomiędzy polskimi i słowackimi uczestnikami, a także zbudować trwałe partnerstwa. Efektem projektu będzie reklama społeczna – spot filmowy zachęcający młodych Europejczyków do proekologicznych zachowań. W trakcie wymiany opracujemy także integracyjną grę ekologiczną, będącą później narzędziem pracy z młodzieżą. W programie również liczne warsztaty, zajęcia na świeżym powietrzu i mnóstwo okazji
                                                      do poznania kultury naszego sąsiada zza południowej granicy. A wszystko odbędzie się w malowniczym Zwierzyńcu, już
                                                      od 20 września 2012r. 

Projekt ”Makeit Visual - Zrób to widocznym” jest wymianą polsko – ukraińską, która odbywa się w Lublinie w dniach 18-25 sierpnia. Poprzez aktywny udział młodzieży z Polski i Ukrainy pogłębiliśmy wzajemną więź międzykulturową oraz przełamaliśmy w jakimś stopniu bariery językowe oraz stereotypowe, mieliśmy czas podzielić się własnym doświadczeniem na temat media, w tym przypadku o fotografii reportażowo-okolicznościow​ej, wideo, animacji, oraz o tworzeniu krótkich adekwatnych historii do zdjęć reporterskich na temat kultury w Lublinie. Dzięki temu wszystkiemu powstała Wystawa fotografii naszych uczestników, zawierająca 30 zdjęć.


Projekt Green Jobs to wymiana młodzieżowa zorganizowana przez naszą fundację w listopadzie 2013. 30 młodych ludzi z 5 krajów przez 10 dni próbowało znaleźć pomysł na pracę w Zielonych Zawodach. Poprzez wspólne warsztaty, debaty, gry i zabawy młodzi ludzie starali się odnaleźć wiedzę i inspirację. Wzajemne poznawanie się młodych ludzi z tak różnych krajów pozytywnie wpłynęło na poza formalny proces edukacji.

Nasi goście przyjechali do nas z Łotwy, Rumunii, Słowenii i Chorwacji.
Nie zabrakło też silnej reprezentacji naszej fundacji.
Współpraca którą nawiązaliśmy na projekcie gwarantuje jeszcze nie jeden wspólny projekt.





Otwórz Fundacia IAiRS